Grup Şirketleri

FEMSAN Elektrik Motorları A.Ş.

1989 yılında 3 ortak tarafından kurulmuş ve ilk imalatlar 5 çalışan ile 100 m2 alanda 2 motor tipinde gerçekleştirilmiştir. Dürüstlük, çalışkanlık ve kaliteden taviz vermeyen FEMSAN A.Ş. kısa zamanda DC motor imalatında ihtisaslaşmış olup halen 3.500 m2 alanda 100’den fazla çalışanı ile sektörde lider olarak imalatını sürdürmektedir. Üretim çeşitliliği 100 farklı motor tipine yükselmiştir ve 26 yıllık sürede Türkiye’deki en büyük DC Motor imalatçısı olmuştur. Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek Servo Motor üreticisidir.

Web Adresi : www.femsan.com

MOPA Endüstriyel Ürünler A.Ş.

Yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında ithal ürün alanında müşterilerine daha profesyonel ve kaliteli hizmet verilebilmesi için MOPA Endüstriyel Ürünler A.Ş. 2012 yılının Eylül ayında bir FEMSAN A.Ş. iştiraki olarak kurulmuştur.

Bu adımın atılmasındaki temel amaç; hem piyasaya sürülen ürün gamını genişletmek hem de ürünler için daha iyi lojistik imkanları sunabilmektir. İlerleyen dönemlerde ülkemizde temini sıkıntılı motor tiplerinin de MOPA A.Ş. ürün yelpazesine eklenmesi planlanmaktadır.

Web Adresi : www.mo-pa.com.tr

MOTEK Elektrik Motor Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Elektrik Motor Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2013 yılında elektrik motorları alanının yanı sıra hareket kontrol sistemlerinde de genel endüstri ve savunma sanayine yönelik özellikle ARGE faaliyetleri icra etmek üzere kurulmuştur. Bu alanda her türlü ürünün ve alt parçalarının tasarımlarını yapmak ya da yaptırmak, tasarımı yapılmış veya yaptırılmış ürünlere ait prototip ve seri imalatları yapmak, araştırma ve geliştirme (ARGE) faaliyetlerini yürütmek, bu kapsamda üretimler yapmak MOTEK A.Ş. faaliyetleri arasındadır.

Web Adresi: www.mo-tek.com.tr

BİZİ TERCİH EDENLER